Aktualizacja : 2022-04-11 09:07:01
Ceny detaliczne
WalutaKupnoSprzedaż

Kurs manata Azerbejdżanu

Jednostka monetarna narodowa Azerbejdżanu, dzieli się na 100 gapików w języku naturalnym qəpik. Manat azerbejdżański wdrożono 15 sierpnia 1992 roku. pierwotnie wespół z manatem w obrocie znajdowały się ponadto ruble radzieckie dodatkowo ruble rosyjskie. Począwszy od 1 stycznia 1994 roku manat pozostał jedyną prawnie prawną Jednostką pieniężną Azerbejdżanu.

Aktualne banknoty

Link do strony
awers 1 azn

Awers banknotu 1 manat ilustruje narodowe instrumenty muzyczne Azerbejdżanu Smoły, Kamanchy i Daf, a na tle wzory starożytnego dywanu azerbejdżańskiego.

rewers 1 azn

Na rewersie banknotu 1 manat znajduje się mapa przedstawiająca integrację Azerbejdżanu z Europą oraz narodowe ornamenty Azerbejdżanu.

awers 5 azn

Awers banknotu 5 manat jest dedykowany piśmie i literaturze i można na nim znaleźć wybitne postaci literackie, starożytne księgi i hymn narodowy.

rewers 5 azn

Na rewersie banknotu o nominale 5 manat znajduje się mapa integracji azerbejdżańsko-europejskiej, hieroglify skalne Gobustan i alfabet Orkhon-Jenisej.

awers 10 azn

Awers banknotu 10 manat przedstawia starożytne Baku, Pałac Szirwanszachów i Wieżę Dziewicy na tle murów twierdzy Icheri Sheher

rewers 10 azn

Na rewersie banknotu 10 manat znajduje się obraz mapy symbolu integracji azerbejdżańsko-europejskiej oraz typowe wzory azerbejdżańskiego dywanu.

awers 20 azn

Awers banknotu 20 manat przedstawia symbol władzy czyli miecz, hełm, tarczę i symbol pokoju Khari Bulbul.

rewers 20 azn

Na rewersie banknotu 20 manat stylizowane mapy ukazujące integrację Azerbejdżanu z Europą oraz narodowe ornamenty azerbejdżańskie.

awers 50 azn

Awers banknotu 50 manat jest dedykowany edukacji i przyszłości, symbol przyszłości to młodość, symbol wschodu to schody, symbol władzy i światła to słońce, symbol nauki to pierwiastki chemiczne i matematyczne.

rewers 50 azn

Na rewersie banknotu 50 manat znajduje się ten sam motyw co na innych banknotach i wzory ze starożytnych dywanów Azerbejdżanu.

awers 100 azn

Avers banknotu 100 manat jest poświęcony gospodarce rozwojowi i przedstawia architektoniczne symbole rozwoju od czasów starożytnych po dzień dzisiejszy, symbole azerbejdżańskiego manatu i wzrostu gospodarczego.

rewers 100 azn

Na rewersie banknotu 100 manat znajduje się ten sam motyw w innej kolorystyce oraz innymi wzorami dywanów.

Kursy walut przedstawione na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu prawa i stanowią wyłącznie informację dla klientów. W przypadku braku waluty w kantorze, zostanie ona zamówiona.
© 1989 Kantor Hermes
Informacje
Firma